Shimano BeastMaster

Wszystko co dotyczy wyposażenia karpiarza

Shimano BeastMaster

Postprzez admin » 19 Mar 2009, 15:27

Awatar użytkownika
admin

Dołączenie: 17 Mar 2009, 14:07
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
numer gadu-gadu: 3198229

Re: Shimano BeastMaster

Postprzez pyniek » 19 Mar 2009, 20:50

Jeśli nie przeszkadzają Ci 2 składy to możesz brać w ciemno. Prócz tego ma jeszcze jeden mały minusik, z podkreśleniem na mały. Otóż 3lb to takie minimum przy mocnym kiju karpiowym.

Oczekuj opini Czarka - on jest karpiarzem, który potrafi fachowo doradzić ;)
Catch & Release - nie dotyczy Syrenki ;)

"Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla."

Image
Awatar użytkownika
pyniek
Rzecznik prasowy
Rzecznik prasowy

Dołączenie: 18 Mar 2009, 16:00
Miejscowość: Sandomierz

Postprzez admin » 19 Mar 2009, 21:21

pyniek napisał(a):Jeśli nie przeszkadzają Ci 2 składy do możesz brać w ciemno. Prócz tego ma jeszcze jeden mały minusik, z podkreśleniem na mały. Otóż 3lb to takie minimum przy mocnym kiju karpiowym.

Oczekuj opini Czarka - on jest karpiarzem, który potrafi fachowo doradzić ;)

Zakupiłem właśnie jedną sztuke na testy jak mi się spodoba to dokupie kolejną. 3lbs to juz jest nieźle myśle, wkońcu są tacy co duże karpie ciągną nawet na 2,75 lbs. Myśle że 3lbs + 3.90 to już można kawałek rzucic.
Awatar użytkownika
admin

Postprzez pok14 » 19 Mar 2009, 21:24

Konstrukcja wędzisk Shimano BeastMaster, wykorzystująca czysty, krystaliczny węgiel, jest jedną z najmocniejszych na świecie i została z ogromnym powodzeniem uzyta do wytworzenia serii BeastMaster Specimen.
Fantastyczne ugięcie wędzisk (bez granicy ugięcia) .
Taka akcja wędek Shimano jest ogromną zaletą przy holu na krótkiej żyłce, lub przy zastosowaniu nierozciągliwej plecionki.
Do wyboru przelotki dwustopkowe (DL), wykonane ze stali nierdzewnej z pierścieniami ceramicznymi SHL.
Blank jest czuły i umożliwia szybka reakcję w czasie holu. Oznacza to, że akcja jest jednakowa niezależnie, w którą stronę blank się wygina.SDR zapobiega skręcaniu się wędziska podczas holu albo rzutu.
Przyznam, że nie maiłem jeszcze możliwości porzucania tym kijaszkiem.
Jeśli poprawili poprzednią wersję Shimano Beastmaster to jest to kij godny uwagi. Stara tez nie miała nic do zarzucenia poza kolorem. Spokojnie można rzucać z workiem PVA czy sznurem kulek lub koszykiem do metody. Myślę że nie będzie problemu z posłaniem zestawu o ciężarze do 125gram ( kij 3,9, 3lbs).
Osobiście nie lubię zbytnio kijów o cienkim blanku. Łapska mam konkretne to i muszę mieć co w nich trzymać. Ale że tylko krowa nie zmienia poglądów to ostatnio sprawiłem sobie Shimano Tribal o cienkim blanku.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Jedna uwaga do kijaszków węglowych ale to już wszyscy wiedzą. Węgiel jest bardzo mocny i elastyczny ale także bardzo kruchy. Od razu polecam okupić ochraniacze na szczytówki. Dla własnego komfortu i spokoju sumienia.

Paweł co byś nie mówił o trudnościach transportowych to kije 2 częściowe są The Best i już.
Awatar użytkownika
pok14
Moderator
Moderator

Dołączenie: 18 Mar 2009, 20:20

Postprzez pyniek » 19 Mar 2009, 21:51

pok14 napisał(a):Osobiście nie lubię zbytnio kijów o cienkim blanku. Łapska mam konkretne to i muszę mieć co w nich trzymać. Ale że tylko krowa nie zmienia poglądów to ostatnio sprawiłem sobie Shimano Tribal o cienkim blanku.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Paweł co byś nie mówił o trudnościach transportowych to kije 2 częściowe są The Best i już.

W myśl tego pwiedzenia o krowie i faktu, że Ty przekonujesz się do cienkiego blanku, może ja zmienię zdanie nt. 2 składów. Biorąc także pod uwagę fakt, że znów zostałem bez kijów - dostawcy Makarona przygrali w bambuko i zamiast 3-składowych przywieźli mu
2-składowe :o
Catch & Release - nie dotyczy Syrenki ;)

"Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla."

Image
Awatar użytkownika
pyniek
Rzecznik prasowy
Rzecznik prasowy

Dołączenie: 18 Mar 2009, 16:00

Postprzez admin » 19 Mar 2009, 21:52

Zgadzam się dwu częściowe kije inaczej pracują. Jak pocholujesz karpia na dwu częściowym kiju to odstawisz w kąt trzy składy. A jak wiem wędzisko musi nam dawać przyjemność :idea:
Awatar użytkownika
admin

Postprzez KRON » 23 Mar 2009, 20:00

pok14 napisał(a): ...Ale że tylko krowa nie zmienia poglądów to ostatnio sprawiłem sobie Shimano Tribal o cienkim blanku.
Zobaczymy co z tego wyjdzie....

Cezar :D siniaki na jajach, siniaki :lol: :lol:
Awatar użytkownika
KRON
Klubowicz
Klubowicz

Dołączenie: 18 Mar 2009, 22:40

Postprzez REGGI » 31 Sty 2010, 20:47

a co sądzicie o shimano speedmaster 13ft 3,5lb???
oraz o shimano tribal 13ft 3,5lb?? i gdzie je mzona kupic bo z tego co sie dowiadywałęm ze tribale niedostępne są w polsce.
Jaka jest ruznica pomiędzy nimi poza rękojesćmi z chromoniklu???
Awatar użytkownika
REGGI
Klubowicz
Klubowicz

Dołączenie: 30 Sty 2010, 12:35
numer gadu-gadu: 2249693

Powróć do Sprzęt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość