Zmiany w Regulaminie łowiska 3K w Krakowie

Osoby należące do klubu, informacje dla klubowiczy

Zmiany w Regulaminie łowiska 3K w Krakowie

Postprzez pok14 » 21 Gru 2017, 09:58

Wkładam specjalnie tu a nie w Łowiska. Wybrane zmiany (fragmenty regulaminu na 2018r) uchwalone przez KKK.

Z ważniejszych spraw zostają wprowadzone BEZWZGLĘDNIE maty karpiowe tzw KOŁYSKI na metalowym stelażu,co eliminuje z automatu maty płaskie- styropianowe,gąbkowe,oraz inne maty tzw wanienki,baseny i inne które nie są na metalowym stelażu,i tu od razu jet prośba o nie kombinowanie z rodzajem mat bo każdy który łowi wie o co chodzi.
Brak takowej maty wyklucza bezwzględnie połów na łowisku KKK.

Następna bardzo ważną rzeczą jest łowienie na tzw " chama". Osoby które będą targać ryby na "chama" będą odpowiednio wypraszana z łowiska z poważniejszymi konsekwencjami.
Niestety ale zdarzają się łowiący którzy drą ryby na żywca a efekty jakie są po takim holu są później widoczne na pyszczkach rybek niestety.I w tym przypadku ważną rzeczą będzie obserwowanie osób które łowią obok nas i zwracanie im uwagi ew zgłoszenie takich przypadków kolegom z SSR ew klubowiczom,i wobec nich będą wyciągane odpowiednie konsekwencje.

Następny punkt to lead cory.W ciągu ostatnich lat z roku na rok wyciągane zostaje coraz więcej ryb z ww zestawami co nie wpływa zbyt dobrze na ich kondycje a czasami do gorszych rzeczy.Nie chcąc na razie wprowadzać całkowitego zakazu stosowania lead corow i strzałówek będziemy się przyglądać jak wędkarze wiążą swoje zestawy i czy są bezpieczne dla rybek.A jeżeli w dalszym ciągu będą się powtarzały takie sytuacje ze rybki będą pływały z zestawami to niestety ale trzeba będzie zastosować inne formy wyeliminowania zestawów niebezpiecznych dla rybek.

Oczywiście pozostaje prośba o rozsądne sypanie w danych porach roku ziarnami żeby znowu nie tworzyć następnych nakazów czy zakazów.

Zostanie tez zmieniona miejscówka nr 2.Obszar łowienia zostanie bez zmian,ale sama miejscówka będzie się znajdowała po lewej stronie jak się zjeżdża od strony stawu nr 9 w stronę toyki.
Podtrzymany zostaje zapis mówiący o wędkowaniu w polu mapki przypisanym do danej miejscówki.Jeżeli ktoś wybiera miejsce "x" to może dokonywać połowu TYLKO I WYŁĄCZNIE W SEKTORZE NALEŻĄCYM DO MIEJSCÓWKI "X",I TO ŻE NA STANOWISKACH OBOK NIE MA NIKOGO WĘDKUJĄCEGO NIE STANOWI ŻADNEJ PODSTAWY DO PRZEKRACZANIA GRANIC SWOJEJ MIEJSCÓWKI.W przyszłym sezonie będziemy się z uwaga przyglądać tym uwagom gdyż co roku wędkarze z premedytacja lamia regulamin i w dalszym ciągu nic sobie nie robią gdy zwraca się im uwagę.

Niestety ale po tylu latach zostaliśmy "zmuszeni" do podniesienia opłat za zezwolenia uprawniające do połowu ryb.
Oplata roczna wstępna 500 zl
Opłata roczna prolongowana 400 zl
Opłata tygodniowa 220 zl
Opłata weekendowa 3 dobowa 150 zl
Oplata jednodniowa 80 zl.

Opłaty są powodowane wzrostem kosztów w zamian za możliwość np zostawiania śmieci w wyznaczonym miejscach zbornych które zostaną wyznaczone przed rozpoczęciem sezonu.

**************************************************************

PRZESTRZEGANIE ZALECEŃ REGULAMINU
1.Na Łowisku obowiązuje posiadanie mat karpiowych kołysek na metalowym stelażu. Podbieraków o rozstawie ramion minimum 80 cm,oraz środka do odkażania ran.
2.Nie można stosować siłowych holi ryb,robimy to delikatnie nie szarpiąc,czy szybko zwijając kołowrotkiem ryb.
3.Rybki po złowieniu z cała należytą uwagą umieszczamy w macie kołysce i w ciągu paru minut- maksymalnie 5 minut odhaczamy i wypuszczamy z powrotem do wody.
4.Na Łowisku zachowujemy się kulturalnie,nie utrudniając innym wędkującym spokojnego spędzania czasu nad wodą.
5.Łowimy TYLKO I WYŁĄCZNIE na miejscówkach oznaczonych na mapce Łowiska znajdującej się na stronie Krakowskiego Klubu Karpiowego.
6.Rezerwujemy miejscówki max do 12 godzin poprzedzających przyjazd na Łowisko.
7.Miejscówki nierezerwowane zajmujemy tylko i wyłącznie po przyjeździe na Łowisko,nie ma możliwości wcześniejszego zajmowania np. pozostawiając np. fotel czy inne gadżety.
8.Śmieci wywozimy w swoim zakresie z Łowiska do momentu ogłoszenia miejsc zbornych w których będzie można składować śmieci zabierane z Łowiska.
9.Prosi się dokładne gotowanie wszystkich ziaren używanych do łowienia i nęcenia,oraz o rozważne używanie ziaren w chłodnych porach roku jak i w okresach gdy rybki nie zerują dobrze.
10.Bezwzględnie nie można dokonywać żadnych zmian na miejscówkach jak i linii brzegowej bez konsultacji z członkami zarządu Krakowskiego Klubu Karpiowego,tzn wycinania drzew,krzewów,krzaków,trzcin itp.
11.Na Łowisku obowiązuje bezwzględny zakaz palenia ognisk poza miejscami które są do tego wyznaczone tzn w betonowych kręgach. Ogniska można palić TYLKO I WYŁĄCZNIE DREWNEM PRZYWIEZIONYM WE WŁASNYM ZAKRESIE.NIE WOLNO WYCINAĆ DRZEW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ WOKÓŁ ŁOWISKA . Jeżeli ktoś chce palić grila to tez należy go palić w ww betonowych kręgach.
12.Na Łowisku oraz w obrębie Łowiska obowiązuje zakaz załatwiania potrzeb fizjologicznych,prócz miejsc do tego przeznaczonych Toy toy który znajduje się przy wejściu na cypel.
13.Cypel jest objęty całkowitą ochroną i dlatego obowiązuje zakaz wchodzenia dla użytkowników Łowiska.
Awatar użytkownika
pok14
Moderator
Moderator
 
Posty: 138
Dołączenie: 18 Mar 2009, 20:20
Miejscowość: Sandomierz

Powróć do Klubowicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron