Nasze łowiska
Lista naszych łowisk z opisami.
Galeria
Zdjęcia z naszych zasiedzeń i nie tylko
Klubowe rekordy
Złowione, zmierzone, zważone. I wypuszczone
Forum
Miejsce do wymiany informacji.
Filmy
Sami kręciliśmy
Kontakt
Chcesz się z nami umówić na posiadówkę?
czwartek, 08 czerwiec 2023

III Ogólnopolskie Zawody Karpiowe

     W dniach 1-4.07.2010 roku na zalewie w Szymanowicach odbyły się już III Ogólnopolskie Zawody Karpiowe zorganizowane przez Sandomierski Klub Karpiowy "Cyprinus". W zawodach wzięło udział 22 drużyny, co świadczy o dużym zainteresowaniu. Sponsorami zawodów byli: Grand Cyprinus, Elektrostatyk, FishPoint, Videotronic, TopSecret, Aller Aqua którzy ufundowali ciekawe nagrody. Wysoka temperatura powietrza do 40 stopni celsjusza (tem.wody wynosiła 24 do 30 stopni celsjusza) spowodowała bardzo słabe żerowanie ryb i dopiero po dobie trwania zawodów na prowadzenie wysunęła się drużyna w składzie Krzysztof Rybus/Łukasz Jarmoliński. 
Na drugiej pozycji byli Piotr Salij wraz z Dawidem Kuzoniem którzy złowili 3 amury dopiero w trzecim dniu zawodów. I dopiero ostatni dzień zawodów przyniósł wreszcie dużo emocji i radości - w ostatnich godzinach a nawet minutach na prowadzenie wysuneła się drużyna zajmująca dotychczas drugą lokatę. Piotr Salij/Dawid Kuzon w ostatnich dwóch godzinach zawodów złowili 5 amurów co zapewniło im I miejsce. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna: Jamuła Przemysław wraz z Dutkiewiczem sławomirem. Dla zawodników walczących o pierwsze trzy lokaty napewno był to emocjonujący moment.
    Warto wspomnieć, że podczas zawodów dozwolone było wywożenie zestawów, ryby łowione były z wywózki dochodzącej do ponad 250 metrów. 

I miejsce
Salij Piotr "Admin"/Kuzon Dawid "Netvork" - 8 szt./ 27,26 kg

II miejsce
Rybus Krzysztof "chris"/Jarmoliński Łukasz "jarluk" - 4 szt./ 20,65 kg 

III miejsce 
Jamuła Przemysław/Dutkiewicz Sławomir - 3 szt./ 12,03 kg

IV miejsce 
Czosnek Sławomir/Goleń Krzysztof - 1 szt./ 8,40 kg

V miejsce 
Walek Piotr/Prezgot Mariusz - 1 szt./ 7,90 kg

VI miejsce 
Skupień Janusz/Porada Paweł - 2 szt./ 7,32 kg

VII miejsce 
Juźwiński Włodzimierz/Karbownik Marek - 2 szt./ 6,54 kg

VIII miejsce 
Jędra Artur/Fijałkowski Wojciech - 1 szt./ 3,14 kg

IX miejsce 
Petelewicz Artur/Puzio Piotr - 1 szt./ 2,93 kg

X miejsce 
Matyka Daniel/Furman Piotr - 1 szt./ 2,73 kg


Największa ryba zawodów 
Czosnek Sławomir karp 8,40 kg

Szczególne podziękowania należą się dla naszego Prezesa Piotra Walka który zorganizował i przygotował te zawody, dzięki niemu bawiliśmy się tak wyśmienicie. Za rok IV Ogólnopolskie Zawody Karpiowe najprawdopodobniej zorganizujemy je w innym terminie, trochę "chłodniejszym" w którym ryby będą chciały lepiej współpracować :-) planujemy również powiększyć pule nagród :-) Zatem serdecznie zapraszamy wszystkich za rok - będą to już IV Ogólnopolskie Zawody Karpiowe.


Proszę uczestników zawodów o przesyłanie zdjęć z OZK III na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Patronem medialny zawodów jest:

             

Sponsorzy

Znalezione obrazy dla zapytania: kordaZnalezione obrazy dla zapytania: baitboxZnalezione obrazy dla zapytania logo carppassion

 

 

 

 

 

Licznik odwiedzin